Bankovní i nabankovní půjčky

Ve své podstatě může být půjčka nouzovým řešením při nenadálé a složité životní situaci a nebo vám může pomoci k získání finančních prostředků na nákup nemovitosti, automobilu a spousty dalších věcí, na které by jste normální cestou šetřili ještě spoustu let.

Půjčky se dělí na bankovní a nebankovní

Bankovní půjčky poskytují bankovní organizace. Vyřízení bankovních půjček je časově náročnější a je nutné bance dostatečně prokázat schopnost půjčku splácet, jelikož banky nerady podstupují zvýšené riziko. U bankovních půjček je také často nutné ručení. To znamená, že musíte ručit svým majetkem a nebo najít někoho, kdo se za splacení vaší půjčky zaručí (tzv. ručitel půjčky). Na druhou stranu vám bankovní půjčky nabídnou výhodnější podmínky pro splácení. Oba da typy lze sjednat přes internet, nazývají se proto také souhrně online půjčky.

Další možností jsou půjčky nebankovní, které poskytují soukromé subjekty a financují je ze svých vlastních zdrojů. Nebankovní půjčky se dají zřídit přes internet a v některých případech trvá jejich vyřízení výrazně méně než 24 hodin, odtud půjčky ihned. Získat takovou půjčku je snazší, než získat půjčku bankovní, protože nebankovní organizace mnohdy nenahlíží do registru dlužníků, nevyžadují ručitele ani ručení majetkem a taky nijak nekontrolují jakým způsobem půjčené peníze použijete. Jedná se o typ půjčky bez registru ihned. Daní za snadné vyřízení jsou horší podmínky než u bankovních půjček.

Důležitým ukazatelem, která půjčka bude pro vás tou nejlepší, je RPSN (roční procentní sazba nákladů). RPSN udává poměr mezi částkou, kterou skutečně zaplatíte za půjčku a částkou, kterou jste si vypůjčili. Poskytovatel by měl ze zákona toto číslo uvést, aby jste měli možnost si snadno porovnat výhodnosti jednotlivých půjček. Existují ovšem i výjimky, RPSN se nemusí uvádět, půjčujete si částku do pěti tisíc korun nebo naopak nad osm set tisíc.

Při podpisu smlouvy se rozhodně vyplatí obezřetnost, ve smlouvách se často vyskytují chytáky, které by vám mohli půjčku výrazně prodražit.

14.6.2010© 2019 www.ihnedpujcky.cz
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Na tomto webu mohou být uvedeny neaktuální informace, na autualizaci pracujeme